Сакрыстыя працуе: 8:00 – 20:00 Тэл.: 8 017 200-44-15

Пошта: chyrvony@tut.by Мы ў сацыяльных сетках:         

  • Галоўная

Парафіяльныя аб'явы 17.10-23.10.2016

ГРЭКА-КАТАЛІЦКАЯ ПАРАФІЯ СВ. ДУХА

17 – 23 кастрычніка

Аўторак 18 кастрычніка – Апостала і евангеліста Лукі

  • 18.30 – Боская літургія

Пятніца 21 кастрычніка – Пачэснага Іларыёна Вялікага

  • 18.30 –  Боская літургія

Нядзеля 23 кастрычніка – Нядзеля 23-я па Святой Тройцы

  • 10.00 – Ютрань
  • 11.00 – Боская літургія
  • 18.00 – Боская літургія

Парафіяльныя аб'явы 31.10-06.11.2016

ГРЭКА-КАТАЛІЦКАЯ ПАРАФІЯ СВ. ДУХА

31 кастрычніка – 06 лістапада

Аўторак 1 лістапада – Кузьмы і Дзям'яна, лекараў і цудатворцаў

  • 18.30 – Боская літургія, Паніхіда, памінанне ўсіх памерлых

Пятніца 4 лістапада – Першая пятніца месяца, у нашай парафіі асаблівы дзень малітваў за святароў БГКЦ і новыя пакліканні да святарства

  • 18.30 – Боская літургія

Нядзеля 6 лістапада – Нядзеля 25-я па Святой Тройцы

  • 10.00 – Ютрань
  • 11.00 – Боская літургія
  • 18.00 – Боская літургія

Расклад набажэнстваў у парафіі Духа Святога 6 – 12 лютага 2017

Расклад набажэнстваў у парафіі Духа Святога 6 – 12 лютага 2017

На гэтым тыдні заканчваем калядныя наведванні святара

8 лютага (аўторак)

18:30 – Боская літургія

10 лютага (пятніца)

18:00 – Працэсія – перанос фігуры Маці Божай Фацімскай у дольную капліцу, урачыстае прывітанне фігуры, Акафіст да Маці Божай
18:30 – Боская літургія
20:00 – Прыватная малітва ў цішыні перад фігурай  Маці Божай Фацімскай
20:30 – Удзячны малебен да Маці Божай
21:00 – Развітанне з фігурай Маці Божай Фацімскай

12 лютага (нядзеля)

11:00 – Боская літургія, якую ўзначаліць Апостальскі візітатар архім. Сяргей, на Службе спявае хор "Прасфара"
12:30 – Урачыстае адкрыццё выставы мастацкага пленэра “Полацк і Францішак Скарына”. Блаславенне мастакам і наведвальнікам выставы ўдзеліць Апостальскі візітатар архім. Сяргей
18:00 – Боская літургія

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 4 – 8 студзеня 2017

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 4 – 8 студзеня 2017

6 студзеня – Богаз'яўленне

18:30 – Боская літургія, Вялікае асвячэнне вады

8 студзеня – Нядзеля пасьля Богазьяўленьня

11:00 – Боская літургія
18:00 – Боская літургія

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 10 – 15 кастрычніка 2017

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 10 – 15 кастрычніка 2017

10 кастрычніка (аўторак)

18:30 – Боская літургія
19:30 
  Алтарнае брацтва

12 кастрыніка (чацвер)

11:00 – Боская літургія, агапа для песніянераў

13 кастрычніка  (пятніца)

18:30 – Боская літургія
19:30 – Крыжу Твайму пакланяемся… евангелізацыйнае спатканне

15 кастрычніка (нядзеля) – Пілігрымка да Маці Божай Барунскай

09:00 – ад’езд ад Чырвонага касцёла ў Баруны
12:00 – Боская літургія каля абраза Маці Божай
13:00 – Акафіст да Маці Божай
14:00 – Адпустовая Святая Імша
18:00 – Боская літургія

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 10 – 15 студзеня 2017

Расклад набажэнстваў у парафіі Духа Святога 10 – 15 студзеня 2017

На гэтым тыдні пачынаем складаць расклад калядных наведванняў святара

10 студзеня (аўторак)

18:30 – Боская літургія

13 студзеня (пятніца)

18:30 – Боская літургія

15 студзеня (нядзеля)

11:00 – Боская літургія, на Службе спявае хор "Прасфара", пасля Службы адбудзецца канцэрт
18:00 – Боская літургія

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 14 красавіка – 21 красавіка 2019

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 14 красавіка – 21 красавіка 2019

Ніжні храм касцёла св.Сымона і св.Алены

14 красавіка — Вербная Нядзеля. Уваход у Ерусалім Госпада нашага Ісуса Хрыста

11:00 – Боская літургія, асвячэнне вербаў 
18:00 – Боская літургія, асвячэнне вербаў

15 красавіка — Вялікі Панядзелак

18:30 – Літургія раней асвячаных Дароў

16 красавіка — Вялікі Аўторак

18:30 – Літургія раней асвячаных Дароў

17 красавіка — Вялікая Серада

18:30 – Літургія раней асвячаных Дароў, міраванне алеем, малітва за хворых

18 красавіка — Вялікі Чацвер

18:00 – Боская літургія, Успамін Тайнай Вячэры, Служба 12 Эвангелляў Мукаў Хрыстовых

19 красавіка — Вялікая Пятніца

18:30 – Пакланенне Плашчаніцы

20 красавіка — Вялікая Субота

11:00 – Боская літургія, Хрост і Мірапамазанне пакліканых

21 красавіка — Вялікдзень, ПАСХА

00:00 – Пасхальная працэсія, Ютрань, Боская літургія, асвячэнне вялікодных страваў (для усіх парафіяў Мінска)
18:00 – Боская літургія, асвячэнне вялікодных страваў

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 18 – 26 снежня 2016

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 18 – 26 снежня 2016

18 снежня – Нядзеля перад Раством, другі этап рэкалекцый

10:00 – Ютрань

11:00 – Прыміцыйная Боская Літургія айца Аляксея Варанко, казанне і прыміцыйнае блаславенне.
Перад службай прыбыццё Бэтлеемскага агню. 
Пасля службы сустрэча за гарбатай з а. Аляксеем і матушкай Святланай і іх дзеткамі.

18:00 – Боская літургія

20 снежня – Перадсвяцце Раства Хрыстовага

16:00 – Прыборка і ўпрыгожванне капліцы да Калядаў

18:30 – Боская літургія Перадсвяцця Раства Хрыстовага

23 снежня Сустрэча фігуры Маці Божай Фацімскай у пастаральным цэнтры Святога Язэпа, вул. Арджанікідзэ, 6  (для ўсіх грэка-каталіцкіх парафій)

18:30 – Сустрэча фігуры

19:00 – Боская літургія

24 снежня – Чаканне Раства Хрыстовага

20:00 – Боская літургія, ліцця з блаславеннем хлябоў.
Пасля службы дзяленне Каляднай прасфорай, Куцця, стол дванаццаці страваў

25 снежня – Нараджэнне Госпада нашага Ісуса Хрыста

11:00 – Боская літургія, Калядкі, сустрэча за гарбатай

18:00 – Боская літургія, Калядкі, сустрэча за гарбатай

26 снежня – Другі дзень свята Раства Хрыстовага, Сабор Найсвяцейшай Багародзіцы

18:30 – Боская літургія, Калядкі

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 19 – 26 снежня 2017

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 19 – 26 снежня 2017

19 снежня (аўторак)

18:30 – Боская літургія
19:30 – Асветніцкі клуб “Беларуская кухня – Куцця і Каляды” асаблівы госьць клуба – Эдвард Зайкоўскі, гісторык, археолаг, даследчык, аўтар кнігі “Беларуская кухня”

22 снежня (пятніца) 

18:30 – Вялікія гадзіны – чаканне Раства Госпада нашага Ісуса Хрыста. Строгі Пост

24 снежня (нядзеля)

19:00 – Боская літургія Яна Златаустага – чаканьне Раства Госпада нашага Ісуса Хрыста
20:30 – Куцця – дванаццаць страваў, Калядкі.

25 снежня (панядзелак) – Раство Госпада нашага Ісуса Хрыста

11:00 – Боская літургія Базыля Вялікага
12:30 – Фестываль калядных дароў Ісусу Хрысту
13:00 –  Святочны пачастунак, агапа, Калядкі

26 снежня (аўторак)– Сабор Найсвяцейшай Багародзіцы

18:00 –  Боская літургія, Калядкі

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 21 – 28 студзеня 2018

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 21 – 28 студзеня 2018

 

21 студзеня (нядзеля) – Мытніка і фарысэя

11:00 –  Боская літургія
18:00 – Боская літургія

23 студзеня (аўторак)– Мучанікаў Падляскіх

18:30 – Боская літургія, Калядкі
19:30 – Спатканьне мужчынаў парафіі

25 студзеня (чацвер)

11:00 – Боская літургія, Калядкі

26 студзеня (пятніца)

18:00 – Боская літургія
19:30 –  Крыжу Твайму пакланяемся… евангелізацыйнае спатканьне

28 студзеня (нядзеля) – Перадсвяцце Богаз’яўлення

11:00 – Боская літургія
12:30 – Сямейнае кола
18:00 – Боская літургія

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 24 верасня –1 кастрычніка 2017

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 24 верасня – 1 кастрычніка 2017

24 верасня (нядзеля) – Нядзеля Прабачэння

11.00 – Боская літургія
12.30 – Спатканне сем’яў – Езэкіль 18, малітва, агапа
18.00 – Боская літургія

26 верасня (аўторак)

18.30 – Боская літургія
19.30 
  Асветніцкі клуб. Эсэ “Нечаканы Скарына” (Сяргей Абламейка, журналіст, пісьменнік, даследчык)

28 верасня (чацвер)

19.00 – Святая імша (верхні храм) з удзелам Біскупаў Еўропы, вітаем Яго Блаславенства Патрыярха УГКЦ Святаслава і іншых усходніх біскупаў, прысутных на спатканьні

29 верасня  (пятніца)

18.30 – Боская літургія
19.30 – Крыжу Твайму пакланяемся… евангелізацыйнае спатканне

1 кастрычніка (нядзеля) – Нядзеля Праваслаўя

10.00 *– Пастаральны цэнтр Сьвятога Язэпа – Пакроў Найсвяцейшай Багародзіцы, Боская літургія, якую ўзначаліць Яго Блаславенства Патрыярх УГКЦ Святаслаў
18.00 – Боская літургія

(*) – У нядзелю, 1 кастрычніка, Ранішняя Боская літургія адна для Мінска ў Пастаральным цэнтры Сьвятога Язэпа

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 26 лістапада – 3 снежня 2017

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 26 лістапада – 3 снежня 2017

26 лістапада (нядзеля)

11:00 – Боская літургія
12:30– Курс павышэння рэлігійнай культуры – Берасцейская унія
13:00 
 Кнігі мудрасці, павучальныя
13:30 – Багародзіца
18:00 – Боская літургія

28 лістапада (аўторак)

18:30 – Боская літургія
19:30 – Асветніцкі клуб "Пост і здароўе чалавека". Асаблівы госць клуба – кс. Уладыслаў Завальнюк

30 лістапада(чацвер) – Парафіяльныя рэкалекцыі "Дух святы ў жыцці Царквы". Праводзіць а. Андрэй Буйніч

18:30 – Боская літургія
19:30 – Выклад (Споведзь)

1 снежня (пятніца)

18:30 – Боская літургія (першая пятніца)
19:30 – Выклад (Споведзь)
Напрыканцы – Крыжу Твайму пакланяемся... – евангелізацыйнае спатканне

3 снежня (нядзеля)

11:00 – Боская літургія
18:00 – Боская літургія

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 26 лютага – 5 сакавіка 2017

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 26 лютага – 5 сакавіка 2017

26 лютага (нядзеля) – Нядзеля Прабачэння

11:00 – Боская літургія, Чын прабачэння
18:00 – Боская літургія, Чын прабачэння

27 лютага (панядзелак) –пачатак Вялікага Посту

17:30 – Вялікі пакаянны канон

28 лютага (аўторак)

18:30 – Вялікі пакаянны канон

1 сакавіка (серада)

18:30 – Вялікі пакаянны канон

2 сакавіка (чацвер)

18:30 – Вялікі пакаянны канон

3 сакавіка (пятніца)

18:30 – Боская літургія (раней асвячаных дароў)

5 сакавіка (нядзеля) – Нядзеля Праваслаўя

11:00 – Боская літургія
18:00 – Боская літургія

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 26 сакавіка – 1 красавіка 2018

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 26 сакавіка – 1 красавіка 2018

26 сакавіка — Вялікі Панядзелак

18:30 – Літургія ранейасвечаных Дароў

27 сакавіка — Вялікі Аўторак

18:30 – Літургія ранейасвечаных Дароў

28 сакавіка — Вялікая Серада

18:30 – Літургія ранейасвечаных Дароў, міраванне алеем, малітва за хворых

29 сакавіка — Вялікі Чацвер

18:00 – Боская літургія, Успамін Тайнай Вячэры

30 сакавіка — Вялікая Пятніца

18:00 – Пакланенне Плашчаніцы, перад галоўным Алтаром (для ўсіх парафій Мінска)

31 сакавіка — Вялікая Субота

11:00 – Боская літургія

1 красавіка — Вялікдзень, ПАСХА

00:00 – Пасхальная працэсія, Ютрань, Боская літургія, асвячэнне вялікодных страваў (для ўсіх парафій Мінска)
18:00 – Боская літургія, асвячэнне вялікодных страваў

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 26 снежня – 1 студзеня 2017

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 26 снежня – 1 студзеня 2017

26 снежня – Другі дзень свята Божага Нараджэння, Сабор Найсвяцейшай Багародзіцы

18:30 – Боская літургія, Калядкі

27 снежня, аўторак

18:30 – Боская літургія, Калядкі

30 снежня, пятніца

18:30 – Боская літургія, Калядкі

31 снежня, Адданне свята Божага Нараджэння

18:30 – Боская літургія, Калядкі, Малебен на Новы год

1 студзеня, Абразанне Панскае, Святога Базыля Вялікага

11:00 – Боская літургія, Калядкі

18:30 – Боская літургія, Калядкі

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 26 снежня 2017 – 2 студзеня 2018

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 26 снежня 2017 – 2 студзеня 2018

 

26 снежня (аўторак) – Сабор Найсвяцейшай Багародзіцы

18:30 –  Боская літургія
19:30 – Калядны канцэрт хору “Прасфара”

29 снежня (пятніца)

18:30 – Боская літургія, Калядкі

31 снежня (нядзеля)

11:00 – Боская літургія, Калядкі
18:00 – Боская літургія, Калядкі, Малебен на Новы год

1 студзеня (панядзелак) – Абразаннне Гасподняе, Св. Базыля Вялікага

11:00 – Боская літургія Базыля Вялікага, Калядкі

2 студзеня (аўторак) – Перадсвяцце Богаз’яўлення

18:30 – Боская літургія, Калядкі

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 3 – 8 кастрычніка 2017

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 3 – 8 кастрычніка 2017

4 кастрычніка (аўторак)

18.30 – Боская літургія
19.30 
  Алтарнае брацтва

5 кастрыніка (чацвер)

11.00 – Боская літургія (першы чацвер), агапа для песніянераў

6 кастрычніка  (пятніца)

18.30 – Боская літургія (першая пятніца)
19.30 – Крыжу Твайму пакланяемся… евангелізацыйнае спатканне

8 кастрычніка (нядзеля)

11.00 – Боская літургія
12.30 – Курс павышэння рэлігійнай культуры
18.00 – Боская літургія

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 8 красавіка – 15 красавіка 2018

Расклад набажэнстваў у парафіі Святога Духа 08 красавіка – 15 красавіка 2018

Ніжні храм касцёла св.Сымона і св.Алены

8 красавіка — нядзеля Божай Міласэрнасці.

11:00 – Боская літургія
18:00 – Боская літургія

10 красавіка — аўторак

18:30 – Боская літургія, памінанне памерлых.

13 красавіка — пятніца

18:30 – Боская літургія

15 красавіка — Нядзеля міраносіцаў, малітва за жанчынаў.

11:00 – Боская літургія
12:30 – Агапа, сяброўская бяседа ў гонар жанчын парафіі
18:00 – Боская літургія

  • Творчая выстава архітэктара Аляксандра Базевіча адкрыецца ў мінскім Чырвоным касцёле

    22 верасня ў Белай зале мінскага касцёла св. Сымона і св. Алены (вул. Савецкая, 15) адбудзецца адкрыццё творчай выставы архітэктара Аляксандра Базевіча «Адраджэнне касцёлаў на Беларусі». Пачатак у 12.30.

  • Верасень
    2019

    Тэатр Зніч

  • Па прыкладзе Марыі
    Моладзь Чырвонага касцёла запрашае на адарацыю Найсвяцейшага Сакрамэнту 23 мая пасля Св. Імшы а 19 гадзіне.
  • Май
    2019

    Тэатр Зніч

  • Моладзь запрашае!

    Па добрай традыцыі моладзь Чырвонага касцёла зноў запрашае вернікаў далучыцца да дабрачыннай акцыі “Светлае Свята Вялікадня”.

  • Вечарына ў бібліятэцы Імя Адама Міцкевіча

    31 сакавіка а 16-й гадзіне ў бібліятэцы імя Адама Міцкевіча адбудзецца вечарына з нагоды ўключэння ўрачыстасці, прысвечанай ушанаванню абраза Маці Божай Будслаўскай (Будслаўскі фэст) у Спіс сусветнай спадчыны ЮНЕСКА.